local_shippingDarmowa dostawa już od 100 zł
local_playMożliwość zwrotu do 30 dni
directions_runSzybka dostawa
thumb_up_altMożliwość darmowego grawerunku
thumb_up_altPersonalizowana dedykacja na prezent

 

Jak dobrać łańcuszek

Materiały

Większość nowoczesnych łańcuszków jest dostępna zarówno z metali szlachetnych jak i nieszlachetnych, w tym lekki aluminiowy łańcuszek jubilerski, surowy mosiężny łańcuszek jubilerski, jasny miedziany łańcuszek jubilerski, złoty łańcuszek, platynowy łańcuszek, przemysłowy łańcuszek stalowy i srebrny łańcuszek próby 925. Do nich można dodać różne stosowane wykończenia metalowe i kolorowe emalie

Rodzaje splotów

Co warto na wstępie zaznaczyć: nie istnieje uzgodniona konwencja nazewnicza dla różnych typów łańcuszków jubilerskich. Pewne nazwy są już powszechnie używane i sprzedawcy chcąc ułatwić klientom odnalezienie ich w swoim asortymencie stosują ogólnie używane nazwy, ale nie jest to regułą. Jest ten duża grupa sprzedawców którzy wymyślają własne nazwy nawet dla bardzo popularnych splotów w nadziei, że już sama nazwa zwróci uwagą klientów na dany produkt. Silver Charm stara się stosować już ogólnie przyjęte nazewnictwo.

Poniżej opisane sploty są wybrane z pośród łańcuszków z naszej oferty. W rzeczywistości rodzajów splotów są dziesiątki, a ich wariacji wielokrotnie więcej. Opisanie ich wszystkich byłoby sporym wyzwaniem, nie mniej mamy nadzieję, że poniżej zawarte informacje odpowiedzą choć na część Państwa pytań.

Kostka

Splot typu kostka jest bardzo lubiany za swoją geometryczną prostotę. Splot ten wykonany jest z okrągłego pasma metalu (np. ze złota lub srebra), który jest walcowany na płasko, a następnie składany w kwadratowe ogniwa. Ogniwa te połączone są poprzecznie - pod katem 90 stopni tworząc otwarte pudełka lub kostki. Zapewnia to solidny, ale klasycznie gładki, elegancki i jednolity wygląd

Ten łańcuszek jubilerski występuje również pod nazwami: łańcuszek książkowy, łańcuszek pudełkowy, łańcuszek wenecki.

splot Kostka

Korda

Splot ten zaczyna się jak standardowy łańcuch serpentynowy, który jest następnie lutowany i młotkowany w zazębiający się wzór w kształcie "s". Ogniwa ułożone są obok siebie z kolejnym identycznym zestawem ogniw ułożonych równolegle pod pierwszy, a następnie połączonych razem. Są one następnie skręcane tworząc w ten sposób wygląd bryłki.

Splot ten pojawia się również pod nazwami: "corda", "kordel", "nugget chain" i "tinsel chain", "French rope chain"

splot Korda

Singapur

Skręcany łańcuszek Curb Chain zbudowany jest z serii płaskich ogniw, przypominających te z splotu typu pancerka, które następnie zostały skręcone. W ten sposób powstał łańcuch z ogniwami, które odbijają światło pod różnymi kątami, nadając mu lśniący wygląd niezależnie od kąta padania światła. Jest to stosunkowo popularny splot. Na rynku można znaleźć go w łańcuszkach o bardzo delikatnej budowie, jak i tych stosunkowo grubych.

Występuje również pod nazwą: Twisted curb chain

splot Singapur

Figaro Belka

Jest to splot mieszany złożony z dwóch odmiennych splotów, jak jego nazwa sugeruje: figaro i belka. Łańcuszki o splocie Figaro mają spłaszczone, skręcone ogniwa, ale nie ma jednego jednolitego rozmiaru lub kształtu ogniw. Zazwyczaj mają od jednego do pięciu krótszych ogniw na przemian z dłuższym ogniwem, tworząc atrakcyjny powtarzający się wzór na całej długości łańcucha. W przypadku splotu typu figaro belka dłuższe elementy stanową te wykonane w splocie typu belka. Splot typu belka opisaliśmy kilka akapitów niżej Ciekawostka – splot typu figaro pochodzi z Włoch i został nazwany na cześć popularnej włoskiej opery: Wesele Figara.

splot Figaro Belka

Żmijka

Splot ten składa się z gładkich, okrągłych metalowych płytek lub taśm o lekko zakrzywionym kształcie w połowie ich długości. Są one ściśle połączone ze sobą tworząc ciągłą elastyczną rurkę, a dzięki lekkiemu efektowi zygzaka często kojarzy się ze skórą węża. Nie ma żadnego drutu ani siatki podtrzymującej te blaszki. Posiada praktycznie zamknięty profil powierzchni. Jest to bardzo elegancki i elastyczny rodzaj splotu, idealny do zawieszenia na nim wisiorka.

Splot ten znany jest również jako "łańcuszek brazylijski", "łańcuszek sześciokątny", "łańcuszek okrągły", "łańcuszek typu maille" oraz "łańcuszek o splocie gwiaździstym".

splot Żmijka

Inglot

Splot ten składa się z długich, skręconych, cienkich ogniw w kształcie łezki, które skierowane są w tym samym kierunku. Połączenie każdego ogniwa jest jak mały zawias. Łańcuszki z tego typu splotem są zwykle mało elastyczne, ale bardzo dobrze odbijają światło - mieniąc się niezależnie od kąta jego padania.

splot Inglot

Belka

Jest to splot paskowy składający się z małych ogniw lub pierścieni, oddzielonych metalowymi ogniwami paskowymi, które mogą być zakrzywione, ozdobne, wydłużone, puste, kształtne, pełne, skręcone lub stanowić kombinację tych elementów. Z uwagi na różnorodność sposobów w jaki może zostać on wykonany trudno przypisać mu konkretne cechy. Będą się one różniły w zależności od konkretnego modelu łańcuszka.

Ten zróżnicowany styl łańcucha jubilerskiego jest również znany jako łańcuszek ogniwowy.

splot Belka

Długość 40cm

Długość 45cm

Długość 50cm

Długość 55cm

Długość 60cm

Długość 65cm

Długość 70cm

Długość 80cm

Tradycyjny łańcuch ogniwkowy, który wszyscy znamy i kochamy. Może to być łańcuch, który znasz od lat, ale wiele osób nazywa go łańcuchem kablowym. Znany jest z owalnych ogniw, które są jednolite w swojej konstrukcji i połączone razem, tworząc jeden z najbardziej klasycznych typów łańcucha naszyjnikowego. Istnieje wiele odmian łańcucha linkowego.

Dodatkowe wskazówki

Naszyjnik może być doskonałym dodatkiem dla prawie każdego stroju. Warto jednak poświęcić chwilę na odpowiedni wyboru naszyjnika. Przy wyborze długości naszyjnika, ważne jest, aby wziąć pod uwagę ogólny wygląd szyi, jak również rozmiar szyi, sylwetkę ciała i kształt twarzy. Warto też długości naszyjnika dopasować do konkretnych typów ubrań, a w szczególności do dekoltu - pomoże to wybrać ten idealny naszyjnik na odpowiednią okazję.

Jeśli rozważasz zakup bardzo krótkiego łańcucha, jak obroża lub choker, przed zakupem naszyjnika, dobrze jest najpierw zmierzyć obwód szyi, ponieważ te style mają pasować stosunkowo ciasno. Owiń miękką taśmę mierniczą wokół szyi, trzymając ją blisko skóry. Zanotuj swój pomiar i weź go pod uwagę przy wyborze długości naszyjnika. W przypadku chokerów, dodaj pięć centymetrów do pomiaru szyi, aby uzyskać wygodne dopasowanie. Dodanie dziesięciu centymetrów do pomiaru szyi da Ci dobrą długość dla przeciętnego naszyjnika, takiego jak wisiorek.

Długość

Wybierz długość, która podkreśli Twoje najlepsze cechy. Naszyjnik podkreśla obszar, na który opada na Twoim ciele. Jeśli nie chcesz zwracać uwagi na konkretny obszar, unikaj naszyjników, które się na nim kończą. Osoby o pełniejszej figurze powinny unikać bardzo długich łańcuszków, ponieważ nie będą one prawidłowo wisieć. Wybierz łańcuszek o długości od 45 do 55 cm, ponieważ będzie on wyżej osadzony na dekolcie.

Kształt twarzy

Weź pod uwagę swój kształt twarzy. Długość naszyjnika, który wybierzesz, może pomóc Ci podkreślić Twoje najlepsze cechy twarzy. Użyj swojego kształtu twarzy jako przewodnika przy wyborze najlepszej dla Ciebie długości naszyjnika. Na przykład, jeżeli Twoja twarz jest okrągła, unikaj chokerów i innych krótkich naszyjników, ponieważ dodatkowo podkreślą one okrągłość Twojej twarzy. Twarze o owalnym kształcie mogą nosić naszyjniki o dowolnej długości. Jeżeli Twoja twarz jest długa, krótki łańcuszek zaokrągli jej wygląd. Dla osób o twarzy w kształcie serca, polecamy choker lub inny krótki naszyjnik. Krótkie łańcuszki stworzą wrażenie pełności i zrównoważą wąski podbródek.

Ciężki wybór?

Gdy łańcuszek ma być prezentem zwykle nie ma możliwości pobrania wymiaru, ani nawet względnie dokładnego określenia tego wymiaru. W takim przypadku, jeśli łańcuszek ma być uniwersalny proponujemy długość 45 cm. Długość ta jest najczęstszą dostępną długością naszyjnika.Naszyjnik, który ma 45 cm długości spadnie mniej więcej w okolicy obojczyka i będzie dobrze współgrał z niemal wszystkim..... Można go nosić z t-shirtem lub prostym topem, jak i z sukienką lub formalnym strojem.