local_shippingDarmowa dostawa już od 100 zł
local_playMożliwość zwrotu do 30 dni
directions_runSzybka dostawa
thumb_up_altMożliwość darmowego grawerunku
thumb_up_altPersonalizowana dedykacja na prezent

 

Materiały

Dowiedz się więcej o materiałach i kamieniach, z których wykonana jest nasza biżuteria: metalach, kamieniach i skórze.

Zapamiętaj nasz świat pierścionków, naszyjników i charmsów - drobnych jubilerskich uroczych koralików służących do ozdoby bransoletek. Mnogość kombinacji z metali i kamieni szlachetnych i zdobień z ręcznych kolorowych emalii, pereł, cyrkonii sześciennych, szkła Murano Glass oraz masy perłowej sprawi, że nie będziesz mógł oderwać od nich wzroku. Misternie wykonane charmsy z polerowanego i oksydowanego złota zdobione tysiącami kolorowych kamieni rozświetlą każdy dzień, a miliony możliwości kombinacji sprawią, iż każdy znajdzie coś dla siebie i stworzy swoją niepowtarzalną bransoletkę modułową. Charmsy i bransoletki posiadamy w odsłonach - skórzane, sznurkowe, ze srebra próby 925, złota 585, z mieszanych metali w dwóch odcieniach srebra i złota. W ofercie posiadamy także piękną biżuterię ze złota prób 333, 375, 585 oraz 750 - rodowane i zdobione kamieniami szlachetnymi takimi jak szafir, rubin czy szmaragd pierścionki, kolczyki, medaliony, pierścionki. Znaleźć można także biżuterię modułową oraz klasyczna zdobioną naturalnymi diamentami.

Biżuteria w gablotach

Do produkcji naszej biżuterii użyte są różne stopy metali szlachetnych, są nimi srebro najwyższej próby 925 oraz złoto prób 333, 375, 585 oraz 750. Posiadamy także wyroby z łączonych metali, w dwóch odcieniach - srebra i złota.

Początki dekorowania ciała biżuterią wywodzą się jeszcze z czasów starożytnych, kiedy to kamienie czy kości noszono na ciele jako talizmany mające różnorodne znaczenia magiczne. Późniejsze odkrycie metali zrewolucjonizowało sztukę tworzenia biżuterii, a rzemieślnicy odkryli jak wielkie znaczenie mają kamienie szlachetne i surowce, z których tworzy się te cenne przedmioty. Metale szlachetne rzadko występują na świecie, dlatego mają wysoką wartość. Te najpopularniejsze, jak srebro i złoto w swojej naturalnej postaci mają miękką strukturę, dlatego łączy je się z twardszymi metalami, takimi jak miedź, aby zwiększyć ich trwałość. W celu standaryzacji ilości złota w stopie wprowadzono tzw. próby złota:

lp.próbaczyste złotokaratów
0 999 99,9% 24
1 960 96,0% 23
2 750 75,0% 18
3 585 58,5% 14
4 500 50,0% 12
5 375 37,5% 9
6 333 33,3% 8

W ofercie posiadamy różnorodne wyroby srebrne i złote. Posiadamy także ofertę ze stopów metali - srebra i miedzi w kolorze różowego złota, jak także wyroby platerowane złotem - srebro, które ma kolor żółtego lub różowego złota. Złoto jest metalem szlachetnym, który ludzie pokochali już w czasach starożytnych. Ówczesne cywilizacje uznawały je za symbol władzy. Odnaleźć można je w różnych odsłonach w zależności jakiego innego kruszcu doda się do stopienia - białe złoto, żółte złoto oraz różowe złoto. Aby uzyskać żółte złoto dodaje się miedź i srebro. Aby uzyskać złoto białe dodaje się pallad, nikiel, cynk, miedź. Różowe złoto powstaje głównie w wyniku dodania miedzi. Istnieją także specjalne odmiany złota - czarne, zielone a nawet niebieskie. Wybierając kolor złota zawsze należy się kierować upodobaniami osoby obdarowywanej. Złoto jest także formą lokaty, łatwą do przechowania i ewentualnej sprzedaży.

Analogicznie stosuje się metodę oznaczenia procentowego srebra w stopie, jednakże są przyjęte inne wartości probiercze:

próbaczyste srebro
925 92,5%
875 87,5%
830 83,0%
800 80,0%

Srebro najwyższej próba 925 zawierające 92,5% srebra zwane jest srebrem szterlingowym. Z tego właśnie surowca posiadamy największy asortyment pięknie wykonanych, misternie zdobionych i malowanych wyrobów jubilerskich. Ten jasny metal od wieków ceniony jest za swoją elegancję i wszechstronność. W ofercie posiadamy także biżuterię srebrną platerowaną lub emaliowaną.

Z czego jest zrobiona nasza biżuteria?

Do produkcji naszej biżuterii używamy także kamieni szlachetnych, syntetycznych oraz innych materiałów jak skóra czy szkło.

Mnogość wzorów i modeli biżuterii dostępnej w naszym sklepie zobowiązuje nas do sięgania po coraz bardziej wyszukane form zdobień charmsów, naszyjników czy kolczyków. Uzupełniamy naszą ofertę w produkty różnych producentów, tak aby zadowolić najrozmaitsze gusta klientów. W ofercie można znaleźć wyroby z naturalnymi kamieniami szlachetnymi - tradycyjna, wartościowa biżuteria z diamentami, szafirami, rubinami czy szmaragdami i inne. Wykonana w nowoczesnym lub tradycyjnym stylu z rodowaniem w srebrnym i czarnym kolorze.

Posiadamy także biżuterię z kamieniami uzyskanymi laboratoryjnie - tańszymi odpowiednikami kamieni występujących w naturze oraz sztucznymi - szeroki wachlarz produktów z cyrkoniami. Koraliki oraz inną biżuterię ozdabiają także inne elementy jak perły słodkowodne, masa perłowa oraz szkło - murano glass. W ofercie naszego sklepu odnaleźć można również wyroby jubilerskie ze srebra i skóry naturalnej. Biżuteria modułowa srebrna i złota zdobiona jest także minerałami takimi jak: perodyt, topaz, cytryn, granat, kryształ, kwarc czy spinel.

Osobom preferującym skromny klasyczny, skromny styl przypasuje z pewnością biżuteria bez kamieni. W ofercie posiadamy zawieszki, charmsy i inne ozdoby praktycznie na każdą okazję - ślub, chrzciny, urodziny, narodziny - macierzyństwo, rocznica, ukończenie szkoły, święta oraz wspaniałą biżuterię którą można podarować bez okazji. Główne motywy naszej biżuterii to miłość - motyw serca, nieskończoności, rodziny ale także roślinne i zwierzęce - wyszukane postaci, niezliczone motywy kwiatowe czy niezwykle nowoczesne drzewa i owoce. Inspiracje znajdą dla siebie także osoby szukające niepowtarzalnych przedmiotów - unikatowe modele uzupełniane są co tydzień o nową ofertę. W katalogu naszej biżuterii polecamy biżuterię ze znakami zodiaku, literami i cyframi. Najbardziej rozbudowaną kategorię stanowią charmsy, wśród których popularne są kształty: motyli, korony, gwiazdki, drzewa czy serca.