Zaręczyny

Różne religie, systemy prawne i kultury w kwestii zaręczyn są połączone z ofiarowaniem kobiecie przez mężczyznę pierścionka zaręczynowego pobłogosławionego przez kapłana lub rodziców. Ten, jakże ważny symbol, uroczystej umowy zawarcia małżeństwa, jest jednym z najbardziej istitnych rzeczy dotyczących zaręczyn. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Państwu bardzo szeroką gamę pierścionków, którymi można okazać swą miłość i przyrzeczenie zawarcia małżeństwa.

Tradycja pierścionków zaręczynowych sięga już tysięcy lat. Już za czasów panowania Faraonów w starożytnym Egipcie mężczyźni, jak opisuje wielu historyków, wręczali kobiecie pierścień noszony na palcu serdecznym. Starożytni Egipcjanie wierzyli, iż przez palec ten przepływa krew prosto z serca. Pierścionek ten miał kształt okręgu, który symbolizował nieskończoność i był kojarzony z miłością. Początkowo wręczano pierścienie zrobione z roślin lub drutu , stopniowo jednak zastąpiły je inne materiały - bardziej szlachetne - kość słoniowa, brąz czy nawet złoto. Za czasów panowania Imperium Rzymskiego patrycjusze, członkowie rodzin cesarskich oraz bogaci kupcy wręczali swoim przyszłym żonom srebrne i złote pierścienie zdobione kamieniami szlachetnymi. Ta piękna tradycja utrzymywała się latami i przetrwała z modyfikacjami do dziś. Jest powszechna w wielu współczesnych krajach.

Istnieje wiele wzorów i kamieni szlachetnych, jak i materiałów (np. platyna, srebro, złoto) z których można wytworzyć niezwykły pierścionek dla ukochanej osoby. Jak zatem wybrać odpowiedni pierścionek dla swojej przyszłej żony? Do wyboru odpowiedniego pierścionka będzie potrzebna wiedza na temat upodobań ukochanej - czy preferuje subtelne kolory (z białego złota, platyny) czy raczej tradycyjne - żółte złoto. Czy woli biżuterię okazałą - z dużymi kamieniami szlachetnymi czy raczej bez lub z małymi, delikatnymi diamentami, szafirami czy innymi kamieniami stosowanymi w jubilerstwie.

Należy zatem określić styl swojej ukochanej - czy woli minimalistyczną biżuterię czy raczej szuka wyrafinowanej, eleganckiej i wytwornej biżuterii?

W pierwszym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie pierścionek klasyczny, z delikatnym diamentem w koronie. Centralnie osadzony kamień pasuje świetnie do subtelnego wizerunku oraz jest kojarzony natychmiast z symbolicznym znaczeniem pierścionka - ukrytym na palcu kobiety, która go nosi. W przypadku kobiety o upodobaniach opisanych w drugim przypadku z pewnością przypadnie do gustu pierścionek z wieloma kamieniami lub też z różnymi rodzajami kamieni szlachetnych.

Pierścionek zaręczynowy powinien też być wybierany pod względem zasobności i możliwości finansowych przyszłego męża. W ofercie posiadamy skromniejsze wyroby jubilerskie dla mniej zamożnych osób, jak także te bardziej wytworne i droższe pierścionki zaręczynowe.

Chcielibyśmy aby każdy mógł znaleźć coś idealnego dla swojej partnerki życiowej, gdyż to bardzo ważny moment i noszony pierścionek będzie symbolizował miłość na długie lata. W ofercie posiadamy pierścionki zaręczynowe ze srebra próby 925 ale także złote i platynowe wyroby. Znajdą państwo pierścionki z białego, żółtego i różowego złota, jak także z łączonych kolorów. Zdobienia - bez kamieni szlachetnych, z cyrkoniami, z kamieniami Swarovskiego, diamentami o różnych masach, moissanitami - laboratoryjnymi diamentami, z różnymi kamieniami szlachetnymi - szafirami, szmaragdami, rubinami czy topazami. Każdy znajdzie ten jedyny, wyjątkowy pierścionek, który przyszła żona będzie nosiła z dumą na swym palcu.

pierścionki zaręczynowe
Gratis do każdego pierścionka zaręczynowego dodajemy eleganckie pudełko na pierścionek oraz możemy wykonać grawerunek - prosimy o zapoznanie się z ofertą. Mnogość kształtów, zdobień oraz kamieni szlachetnych zapewnią trafiony wybór dla każdego. W ofercie pierścionki zaręczynowe w różnym przedziałach cenowych - na każdą kieszeń.
 

Aktywne filtry